Astra 2.0 DTL - problemy z odpaleniem na zimnym silniku

Roger7

Astra 2.0 DTL - problemy z odpaleniem na zimnym silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: Roger7 »

Witam
Użytkuję auto od 2 tygodni i od pewnego czasu, często rano gdy odpalam auto, to ksztusi się i nie chce odpalić - dopiero za 2-3 razem się udaje.
Wtedy za samochodem pojawia się spora kupa dymu. Od tego momentu aż do następnego rana jest OK. Na ciepłym silniku nie ma takich problemów i pali od przekręcenia kluczyka.

Poprzedni właściciel mówi, że były takie problemy, w warsztacie czyszczono jakiś kanalik dopływowy - nic to nie pomogło. Dopiero pomogła wymieniona wszystkich świec żarowych wiosną tego roku. - takich problemów aż do teraz nie było.
Kilka dni wcześniej w ASO przy sprawdzaniu auta na kompie nie wyszły żadne problemy.
Co to może być, na co zwrócić uwagę ?

pozdrawiam

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sprawdz świece żarowe.Zobacz podobny temat w astrze f.

dafi

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2007, 6:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dafi »

Czy oprócz problemów z odpalaniem pojawia się coś jeszcze podczas jazdy??
Sprawdz stan pompy wtryskowej, czy ciśnienie pod jakim jest wtryskiwane paliwo jest właściwe.(tylko na kompie diagnostycznym OPLA)
U mnie razem z problemami z odpalaniem pojawił się także problem z pompą wtryskową i musiałam ją regenerować.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

sprytnyluksik pisze:Sprawdz świece żarowe.Zobacz podobny temat w astrze f.
Przestan z tymi swiecami to nie F ani nie kadet ze trzeba grzac. Tu jest bezposredni wtrysk i n\wet swieczki zalanczaja sie dopiero ponizej 1 stopnia celciusza(bynajmniej u mnie).
Przyczyna moze byc walnieta pompa( oby nie) lub przewody paliwowe ewentualnie zawor zwrotny na pompie. Zaczynamy sprawdzac od najprostrzych i najtanszych rzeczy. Zreszta bylo juz o tym na niejednym forum.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Roger7

#5

Nieprzeczytany post autor: Roger7 »

Sprawdziłem. To się zdarza tylko jak zjadę stromym podjazdem do garażu i mam mało paliwa w baku. Wtedy na drugi dzień nie mogę odpalic auta za pierwszym razem, a gdy to się uda to z rury wylatuje chmura białego dymu.
Czyżby auto się zapowietrzało ?
Nie ma takiego problemu gdy auto stawiam na noc na płaskim albo wjadę z pełnym bakiem do garażu

Jeden mechanik z opisu słownego stwierdził, że problem może z czasem narastać i z pewnością wystarczy wymienić łączniki wtryskiwaczy (jakiś uszczelniacz gumowy - cokolwiek to jest) - może tak być ?

Pozdrawiam
Roger

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Przewody paliwowe.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Roger7

#7

Nieprzeczytany post autor: Roger7 »

wesoł pisze:Przewody paliwowe.
Tzn. wymienić ?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

najpierw posprawdzaj chyba ze ci sie nie chce to mozesz odrazu podmienic. Wydatek to wielki nie jest i od tego bym zaczął odrazu mozesz stwic te zaworek zwrotny napewno nie zaszkodzi.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Roger7

#9

Nieprzeczytany post autor: Roger7 »

wesoł pisze:najpierw posprawdzaj chyba ze ci sie nie chce to mozesz odrazu podmienic. Wydatek to wielki nie jest i od tego bym zaczął odrazu mozesz stwic te zaworek zwrotny napewno nie zaszkodzi.
Dzięki.
O jaki zaworku zwrotnym piszesz ?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zaworek taki jest wmontowany w pompie ale lubi czasami przepuszczac wiec "chopaki" wpadli na pomysl dolozenia takiego zaworka na wezach i ponoc pomaga. Mozna go kupic w motoryzacyjnym. Takze sie stosuje taki zaworek na wezach od spryskiwaczy szyb aby nie trzeba bylo czekac az pompka napompuje plynu w wezyki.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ