Szarpie 2-3 tys. obrotów

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szarpie 2-3 tys. obrotów

#1

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Witam wszystkich!
Wiem, że są podobne tematy na forum ale zawsze dane przypadki troche się różniły od mojego.
Problem mam następujący: asterka szarpie mi dosyć wyraźnie kiedy staram się utrzymać stałą prędkość w zakresie obrotów od 2 do 3 tysięcy. Nie mam pojęcia co może byc przyczyną a jest to strasznie denerwujące. Obroty na biegu jałowym są w porządku, około 700 i nie falują, płynnie tez przyspiesza. Problem jest tylko w momencie utrzymywanie stałej prędkości w wyżej podanym zakresie. Jeżeli ktoś też tak miał i udało mu się z tym uporać bede wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

astrasport03

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: astrasport03 »

Ja mam podobnie wlasnie , tyle ze od okolo 1900-2400 obr/min , tyle ze ja mam diesla 2.2 dti, nie wiem moze tak powinno byc bo wkoncu turbinka sie musi zalaczyc , tylko mam jeszcze jedno pytano do was czy powinno byc tak ze gdy jade stala predkkoscia i puszcze noge z gazu to jest czuc szarpniecie , oraz gdy dodam gazu tak samo szarpniecie jest odczuwalne nie wiem czemu lecz gdy mam wlaczona klimatyzacje wiadomo inne obroty silnika jest to plynne, moze wie ktos z was co jest przyczyna?? na biegu jalowym jest spokojnie, trzyma obroty przyspieszanie takze okej,.

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Ja chciaałem zaznaczyć, że asterke mam już ponad rok i wcześniej tak nie było, wiec w moim przypadku to nie jest standardowe zachowanie. Ponawiam prośbe o jakieś podpowiedzi gdyż naprawde jest to bardzo denerwujące

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

sprawdz kable, swiece... profilaktycznie wymigaj kody.

Pozdro

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Świece wymieniłem, cewki zapłonowej nie sprawdziłem. Może uda mi się z kimś podmienić, bo innego sposobu jej sprawdzenia nie znam:)
Nie zrozumiałem "wymigaj kody" pewnie chodzi Ci o sprawdzenie na kompie czy nie ma żadnych błędów, jeżeli nie to sorki proszę o poprawienie mnie.
Jak coś się wyjaśni to dam znac. Narazie sobie troche kangurkiem pojeżdże:)
Pozdr

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

"wymigaj kody" to dokładnie sprawdzenie kodów błędów komputera.

Pozdro

Awatar użytkownika
lisek10

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2008, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek / Toruń
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lisek10 »

Mam to samo, przytoczę co napisałem w innym poście:
Objawy w postaci szarpania pojawiają się wyłącznie w określonym zakresie obrotów a mianowicie od 1500 do 2500 ale najczęściej około 2000 rpm. Po wymianie świec jakby lepiej ale jednak nadal szarpie... mechanik podłączył autko pod komputer i okazało się że błąd wyskakuje podczas testu wtryskiwaczy. On podejrzewa że możne być gdzieś słabe stykanie jakiegoś przewodu od wtrysków albo przetarty jakiś kabel czy coś takiego... Możliwe też że coś z wysokim napięciem (ta część - zintegrowana cewka z przewodami - nie wiem jak to się nazywa) i tu moja prośba czy ktoś z Torunia albo Włocławka by się nie pisał na podmiankę tej części na chwilę żeby to sprawdzić...

Mój silnik to 16 XLE

Może ktoś się już spotkał z czymś takim?
[External Link Removed for Guests]

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: cucek »

A brałeś pod uwagę EGR? u mnie przy silniku 16XEL też miałem takie szarpanie w tym zakresie obrotów i był to własnie EGR. szarpanie było bardzo denerwujace występowało w takim zakresie obrotów i tylko przy lekko wciśniętym gazie, tak jakbym chwilowo nie było zapłonu, przy mocnym wcisnięciu było OK. Zaślepiłem go i odłączyłem auto pracuje wspaniale. Przyjemność z jazdy. czasem zapala się Chek Engine i wywala błąd odłączonego EGR a pozatym nic, spalanie w normie. Teraz biore się za EGR cheater co by kompa oszukac ze ma podłączony EGR.
Ale to tylko mój przypadek u Ciebie może byc to może byc cos innego. Jednakże warto brac to pod uwagę. Co ciekawe gdy EGR był podłączony nie wywalał żadnego błędu i też na początku go nie podejrzewwałem.

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

poczekajmy az gregoryy wymiga kody w x16xel egr wyjdzie w kodach błedów ...
Niech sie troszke przyłoży :) do naprawy swojego samochodu

Pozdro

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Rzezniol masz racje, musze się troche przyłożyć do naprawy mojego samochodu:), nie miałem zbytnio czasu w tym tygodniu. Jedno dodam, zapaliła się lampka kontrolna silniczek w środku z piorunem, czyli układ elektryczny silnika. Niestety kody bede mogł sprawdzić raczej dopiero w tygodniu, może dzisiaj mi się jeszcze uda ale nie wiem czy napewno.
Jedno pytanie, czy ta lampka która sie zaświeciła może tez wskazywać na EGR, bo widze, że asterek w podobnych sytuacjach właśnie to bolało.
Pozdrawiam i napisze jak w końcu wybiore się do szpitala z moją asterką

ODPOWIEDZ