Brak mocy

bulinek77

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2007, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Brak mocy

#1

Nieprzeczytany post autor: bulinek77 »

W mojej asterce 2.0 dti spadła moc i to tak strasznie że to nie samocód tylko czołg. Mechanik stwierdził że to elektrozawór-cena ok. 300-400 zł. Tylko że po wyciągnięciu wężyka od vacum przy pracującym silniku i wyłaczeniu go wszystko działa ok. Więc niewiem czy kupować ten elektrozawór czy nie- może ktoś coś doradzi !!!!
tylko opel astra !!!

Awatar użytkownika
marcinf

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2008, 8:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinf »

Witam,
u mnie jak nie miał mocy to przepływomierz był walnięty.Po wymianie zupełnie inaczej chodzi.więc może to sprawdz.pozdrawiam.

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: paljus »

a jak sprawdzić przepływomierz??

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

paljus pisze:a jak sprawdzić przepływomierz??
Nie da sie tak w domowych warunkach. Podpinajac odpowiedni sprzet mozna by sprawdzic jak sie zachowuje ( jakie daje parametry) przy roznym obciazeniu auta i predkosci obrotowej i porownac ze wzorcowymi wynikami.

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: paljus »

mam właśnie podobny problem jak kolega, samochód strasznie jest mułowaty rozpędza się w nieskończoność prędkość max to 120 km/h i to po nieskończenie długim rozpędzaniu samochodu.
Na forum znalazłem podobne objawy, które by wskazywały na przepływkę ale chciałbym się jeszcze upewnić żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
No ale niestety jak mówisz że się nie da samemu sprawdzić to pozostaje mi jedynie seris opla :cry:

bulinek77

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2007, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bulinek77 »

A mnie sie udało-kolega podpowiedział o sprawdzeniu poziomu oleju w silniku, no i miałem b.niski. Dolałem-pare razy stracił moc ale za każdym razem na włączonym silniku wypinałem przewody vacum i wejście oraz tą małą wtyczkę na dole. Pojawiał sie alarm na pulpicie-wyłanczałem silnik,ponownie odpalałem i moc już była i tak do teraz.
tylko opel astra !!!

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

Powiem tak.
W corsie mojej dziewczyny mialem podobny problem, samochod tracil moc. W warsztacie stwierdzono EGRa. Wymiana. Po wymianie bylo tylko troszke lepiej, czyszczenie przepustnicy, 200 zł. Potem przepływomierz bo gasła, 800 zł. Potem dla pełni szczęścia silniczek krokowy 350 zł. Podsumowując w h.. pieniedzy. Teraz wszystko działa ale ile z tych rzeczy było faktycznie do wymiany to sie nigdy nie dowiem. Wniosek tańszy mechanik wcale nie musi byc tanszy ;)

Teraz bym to zrobil inaczej sprawdzenie w ASO a pozniej ewentualne tansze wymiany.
Jesli chodzi o przeplywke to po wszystkim znalazlem wklad Boscha do przeplywomierza i byl sporo tanszy niz calosc. reszta to przeciez tylko pucha. I jeszcze jedna rada, jesli przeplywomierz to tylko Bosch.
Sajmon mówi ......

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: paljus »

kurczę musze faktycznie uderzyć do aso bo moja astra coraz słabsza.
jakiś czas temu czyściłem kolektor dolotowy i przy tym musiałem odpowietrzać samochód, wydawało mi się że wszystko było odpowietrzone tak jak trzeba, samochód był dynamiczny i wszystko grało ale .... nie wiem już co sprawdzać????

dudnej

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2008, 20:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dudnej »

paljus pisze:kurczę musze faktycznie uderzyć do aso bo moja astra coraz słabsza.
jakiś czas temu czyściłem kolektor dolotowy i przy tym musiałem odpowietrzać samochód, wydawało mi się że wszystko było odpowietrzone tak jak trzeba, samochód był dynamiczny i wszystko grało ale .... nie wiem już co sprawdzać????
Kolego, jesli chcesz sprawdzić przeplywomierz, to odepnij od niego wtyczkę i się przejedź. Jesli nie zauważysz różnicy w mocy to masz odpowiedź - przepływka do wymiany. Często jest tak, że po odpięciu tej wtyczki autko dostaje jeszcze mocy.

paljus

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: B-B
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: paljus »

już robiłem taki eksperyment, odpiąłem przepływkę jedymym efektem było świecenie się check engine, moc bez zmian samochód istny muł!!!!
to jest 100% test na tą cholerną przepływkę???

ODPOWIEDZ