Szarpie 2-3 tys. obrotów

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: cucek »

Ja jeżdżę na odłączonej wtyczce EGR czasem wywala błąd EGR - nie znajduje go. Zaślepkę wyciąłem na laserze z kwasówki 0,8 mm. Poza wywalającym błędem wszystko spoko spalanie i osiągi normalne. Jestem zadowolony. A teraz biore się za EGR cheater zeby wygasić kontrolke bo jak swieci to nie wiem czy w tym momencie nie wywali innego błędu. Co jakiś czas sprawdzam błedy na kompie i jest tylko ten jeden od EGR - nie znajduje.

Ale w sumie to pisałem o tym wczesniej. Jednakże jak Ci nie przeszkadza wyskakujacy bad EGR to go zaślep i odłącz i po problemie. Możesz nawet nie zaslepiac tylko po prostu odłaczyc bo i tak będzie zamkniety przepływ, chyba ze Ci się zaciął w pozycji otwartej.

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Witam!!!
W końcu pojechałem z asterką na komputer. Okazało się, że wywala błąd EGR (E1405). Coś widocznie jest z tymi zaworami w astrach. Postanowiłem, że nie bede się bawił w zaślepianie zaworu tylko wymienie na nowy. W Oplu chcą za to 800 zł ale ja taki głupi nie jestem:)
Znalazłem na allegro w przyzwoitej cenie i mam do was pytanie, czy może ktoś wymieniał właśnie na tki i jak się sprawuje.
moto.allegro.pl/item618699167_zawor_recyrkulacji_spalin_egr_opel_vectra_astra.html
Jeszcze jedno pytanko. Moja astra to wersja comfort 1,6 16 v, czyli symbol silnika to
X16XEL?
Dzięki Lisek10 za fotki pomogło mi to bardzo w zlokalizowaniu EGRa.
Pozdrawiam i dzięki za wszystkie podpowiedzi trzeba przyznać, że były trafne. Jak ktoś ma takie objawy z samochodem jak ja to podejrzewajcie na początku EGR chociaż wiem, że pewnie przyczyn może być więcej.

Awatar użytkownika
lisek10

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2008, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek / Toruń
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: lisek10 »

Model silnika zależy chyba m.in. od rocznika bo 1.6 16v były chyba 2 rodzaje (a może więcej :?: ) X16XEL to 101KM i 150Nm. Gdzieś na tym forum jest podwieszony temat o silnikach...

Ja tymczasowo odłączyłem EGR i jeździ się elegancko... tylko świeci się CHECK no i jak odpalam to czasami tylko na samym początku tak jakby ślepe powietrze dostawało się do cylindra(ów) przy dodawaniu gazu... po chwili to ustaje... nie wiem dlaczego tak jest i pytanie do bardziej doświadczonych kolegów czy mi to przejdzie jak zaślepię EGRa?

Zaraz biorę się za wymontowanie EGRa i przerysuje uszczelkę do kompa żeby to numerycznie wyciąć z jakiejś blaszki...kolejne pytanie... czy metalowa zaślepka wystarczy? Będzie wystarczająco szczelna? Myślę o aluminium coś koło 2mm grubości... jeśli ktoś chce taką zaślepkę to pisać to może załatwię więcej...
[External Link Removed for Guests]

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: cucek »

lisek10 pisze:czy metalowa zaślepka wystarczy?
Wystarczy, tylko nie wiem czy akurat aluminium będzie dobre bo jednak tam idą gorące spaliny, ale powinno wytrzymac chyba. Co do uszczelnienia to daj pod tę zaślepkę silikon wysokotemperaturowy i będzie git ja tak mam, tyle że zaślepkę mam z kwasiaka i to 0,8 mm

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4905
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie ma potrzeby zaslepiania jak i tak wtyczk abedize odpieta. A dwa ze ro wariuje uklad w EGRze ktory daje sygnal o stanie otwarcia jego do ECU silnika.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
gregoryy

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: gregoryy »

Wymieniłem już EGR na nowy i wszystko jest ok. Tak pisze gdyby się okazało, że to nie tylko EGR, ale na szczęście nie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ